GI Malepszy Arth Soft Leszno – Piast Gliwice 2:5 (1:1; 1:1; d. 0:3) 18.05.2024 mecz o 3. m-ce + skrót

Kolejny mecz w którym taktyka bierze górę. Bramkę tracimy grając w osłabieniu po czerwonej kartce dla Anttiego Koivumaki w 11. minucie. Od tego momentu gramy z wycofanym bramkarzem usypiając obronę gości co przynosi efekt w 15. min. po strzale Rajmunda Siecli. Takiej samej gry próbujemy do końca pierwszej połowy bez rezultatu. W 23. min. z rzutu karnego za faulu na Danielu Gallego po strzale Slavy Kozhemiaki wychodzimy na prowadzenie. W 31. goście wyrównują za sprawą Cleitona. Regulaminowy czas gry kończy się remisem 2:2 i mamy dogrywkę 2 x 5 min. W 43. grając z wycofanym bramkarzem goście wychodzą na prowadzenie, a w 49. i 50 dwa wybicia gliwiczan trafiają do naszej pustej bramki . W kolejny weekend rewalizacja przenosi się do Gliwic, a przed nami dwie szanse na odwrócenie wyniku.